Прэзідэнт Беларусі падпісаў указ аб узнагароджанні ордэнам Маці. Прадстаўніцы Гродзеншчыны ў ліку ўшанаваных

Актуально 24 декабря 20 467
Прэзідэнт Беларусі падпісаў указ аб узнагароджанні ордэнам Маці. Прадстаўніцы Гродзеншчыны ў ліку ўшанаваных

За нараджэнне і выхаванне пяці і больш дзяцей узнагароджаны прадстаўніцы нашай вобласці
Прэзідэнт Рэспублікі Беларусь падпісаў Указ №465 ад 18 снежня 2020 года “Аб узнагароджанні”. За нараджэнне і выхаванне пяці і больш дзяцей ордэнам Маці ўзнагароджаны прадстаўніцы Гродзенскай вобласці:

Афанасьева Дзіана Станіславаўна - ліцейшчык пластмас ААТ "Радыётэхніка", г.Ашмяны;
Базылевіч Ванда Іванаўна - хатняя гаспадыня, аг.Ходараўцы Лідскага раёна;
Барташэвіч Святлана Іванаўна - жывёлавод малочнатаварнай фермы "Лепі" КСУП "Эліт-Агра Больцінікі" Воранаўскага раёна;
Бруцкая Яўгенія Аркадзьеўна - санітар ветэрынарнай дыягнастычнай лабараторыі дзяржаўнай установы "Бераставіцкая раённая ветэрынарная станцыя";
Буйноўская Ірына Віктараўна - прадавец магазіна "Евроопт" філіяла таварыства з абмежаванай адказнасцю "ЕУРАГАНДАЛЬ" у г.Гродна, г.Ашмяны;
Высоцкая Надзея Тадэвушаўна - трэнер дзяржаўнай установы "Лідская комплексная дзіцяча-юнацкая спартыўная школа №4";
Дваранін Валянціна Міхайлаўна - хатняя гаспадыня, в.Хадзяўляны Дзятлаўскага раёна;
Дзьякава Юлія Віктараўна - хатняя гаспадыня, г.Навагрудак;
Дзянісік Алеся Яўгеньеўна - палявод вытворчага ўчастка №2 вытворчага кааператыва імя В.І.КРЭМКО Гродзенскага раёна;
Заянкоўская Ганна Феліксаўна - хатняя гаспадыня, г.Ашмяны;
Камчыцкая Тамара Мечыславаўна - жывёлавод малочнатаварнай фермы "Малі" КСУП "Гудагай" Астравецкага раёна;
Кардзіс Вольга Пятроўна - хатняя гаспадыня, г.Ашмяны;
Карэйва Надзея Мікалаеўна - выхавальнік дашкольнай адукацыі ДУА "Яслі-сад №14 г.Смаргоні";
Клімовіч Наталля Васільеўна - палявод філіяла "Агракомплекс "Шылавічы" ААТ "Агракамбінат "Скідзельскі" Ваўкавыскага раёна;
Кульчыцкая Любоў Мікалаеўна - хатняя гаспадыня, г.Навагрудак;
Ліхарад Вікторыя Віктараўна - музычны кіраўнік ДУА "Дашкольны цэнтр развіцця дзіцяці №2 г.Ліда";
Мадэкша Таццяна Валянцінаўна - памочнік выхавальніка ДУА "Навучальна-педагагічны комплекс Трабскі яслі-сад - сярэдняя школа" Іўеўскага раёна;
Марацкая Ганна Леанідаўна - хатняя гаспадыня, г.Слонім;
Мія Лізавета Віктараўна - хатняя гаспадыня, г.Ліда;
Падасовік Галіна Станіславаўна - хатняя гаспадыня, г.Шчучын;
Паўлоўская Таццяна Міхайлаўна - хатняя гаспадыня, г.Ашмяны;
Пятроўская Аксана Яўгеньеўна - палявод СВК "Пагранічны" Гродзенскага раёна;
Рабец Людміла Дзмітрыеўна - палявод ЗАТ "Гудзевічы" Мастоўскага раёна;
Раманчук Алена Валер'еўна - работніца ДУА "Гімназія №1 імя К.Каліноўскага г.Свіслачы";
Розмысла Наталля Уладзіміраўна - аператар птушкафабрыкі механізаваных ферм філіяла "Скідзельская птушкафабрыка" ААТ "Агракамбінат "Скідзельскі";
Скварнюк Люцына Генрыкаўна - жывёлавод СВК "Зарэчны-Агра" Гродзенскага раёна;
Тодрык Алена Канстанцінаўна - хатняя гаспадыня, аг.Гудзевічы Мастоў-скага раёна;
Фаміна Аксана Станіславаўна - памочнік начальніка групы аддзела вайсковай часці 1234, прапаршчык;
Цежык Вера Іванаўна - музычны кіраўнік ДУА "Яслі-сад №40 г.Ліды";
Чычын Вольга Мікалаеўна - хатняя гаспадыня, в.Забалаць Іўеўскага раёна;
Шкляр Марыя Мікалаеўна - ветэрынарны ўрач КСУП "Саўгас "Вялікае Мажэйкава" Шчучынскага раёна;
Шыбайла Ганна Генрыхаўна - хатняя гаспадыня, г.Ліда;
Юрчык Таццяна Уладзіміраўна - работніца дзяржаўнай установы сацыяльнага абслугоўвання "Казлоўшчынскі псіха-неўралагічны дом-інтэрнат для састарэлых і інвалідаў" Дзятлаўскага раёна.

 


Фото:из архива "ГП"
Добавление комментария
CAPTCHA
*